realizacja

Nowoczesne przeszklenia w intrygującym wnętrzu

Prezentowane dzisiaj wnętrze to jeden z Apartmentów znajdujący się w Aparthotelu Apartio Rooms, o którym w całości pisałam w poprzednim artykule. Apartament A502 otwiera cykl prezentacji najciekawszych wnętrz tego Aparthotelu wyselekcjonowanych po to, by pokazać interesujące rozwiązania architektoniczne i sposoby na pokonanie wielu mankamentów nieruchomości, z którymi można spotkać się na etapie projektowym.
Data publikacji:
2023.01.26
Data realizacji:
2021.01.01
Lokalizacja:
Katowice
Wykonanie:
Harbor Concept
dla:
Apartio Rooms
Zdjęcia
Infinitic Studio

Nadając nową funkcję

Przed remontem w tej części budynku znajdowało się bardzo ciemne pomieszczenie techniczne wypełnione plątaniną rur. Było to najdalej wysunięte i najwyżej położony miejsce w całym budynku, a prowadził do niego bardzo długi i wąski korytarz. Inwestor nie zakładał w ogóle, że uda się wykorzystać tą przestrzeń z uwagi na wysoki, skośny w różnych kierunkach sufit i zaledwie jedno małe, nisko osadzone okno.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie zakładało w pierwszym kroku zmianę sposobu dojścia do pomieszczenia. Zamknęliśmy drogę prowadzącą przez długi wąski korytarz i wykorzystaliśmy zamurowane przejście do innej klatki schodowej. Dzięki temu skróciliśmy drogę dojścia do przyszłego apartamentu i jednocześnie wykorzystaliśmy stary długi korytarz wcielając go do innego apartamentu, o którym opowiem Wam w kolejnym wpisie.

Następnym etapem był podział wnętrza na przestronny salon z dużym aneksem kuchennym, dwie sypialnie oddzielone od części dziennej przeszklonymi ścianami i drzwiami przesuwnymi. Dokonaliśmy częściowego obniżenia i wyrównanie do jednego poziomu powierzchni sufitu w sypialniach oraz zdecydowaliśmy pozostawić skośny sufit w części dziennej. Usytuowanie sypialni było bardzo dobrze przemyślane, ponieważ wejście do nich znajduje się dokładnie naprzeciwko okna, a w najciemniejszym zakątku apartamentu swoje miejsce znalazł aneks kuchenny.

Przełamując kształty

W części dziennej poza rozkładaną sofą znajdują się dwa fotele, które zamykają strefę wypoczynkową i naturalnie oddzielają ją od części kuchenno-jadalnej. Umieszczenie okrągłym luster nad sofą nie tylko dobrze wypełnia wysoką ścianę, ale też odbija światło, przełamuje podłużne kształty. Okrągły stół i stolik kawowy, kuliste lampy w sypialniach, okrągłe stoliki nocne stanowią tylko potęgują to wrażenie i jednocześnie stanowią idealne nawiązanie do stylu art deco.

Mimo, że w apartamencie znajdziemy dwa odcienie zieleni, miętowy na części ścian a butelkowy na tkaninach i części dekoracji to kolorystka całości wnętrza jest bardzo stonowana. Mimo małej ilości światła dziennego zdecydowaliśmy się na ciemną zabudowę meblową – aneks kuchenny to kompozycja grafitowych frontów i czarnego blatu, czarny stół i ciemne krzesła. Sypialnie rozjaśniliśmy natomiast jasnoszarymi szafami, a całość dopełniliśmy grafikami z motywem intrygującej, nieco tajemniczej kobiety.

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć z tego wnętrza lub przetestować na własnej skórze jak użytkuje się tą przestrzeń to znajdziecie go na stronie Aparthotelu w kategorii apartamentów z dwoma sypialniami w wariancie kolorystycznym Minty Green. Apartament przeznaczony jest dla maksymalnie 6 Gości, co również stanowi jego dużą przewagę, gdyż niewiele jest na rynku mieszkań przystosowanych do przyjęcia takiej liczby Gości.

Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?
Zobacz nasze koncepcje lub sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?
Zobacz nasze koncepcje lub sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić