Inwestycja w komfort Najemcy
Realizacja, którą dziś Wam prezentuję jest doskonałym przykładem jak taki podział wykonać. Mieszkanie usytuowane jest na drugim piętrze w kamienicy w Śródmieściu Katowic i pochodzi z rynku wtórnego, przeznaczone było do remontu generalnego. Przygotowany przez nas projekt zakładał podzielenie wnętrza na salon z aneksem kuchennym, przed którym znajduje się miejsce pełniące funkcję jadalni, sypialnię z wygodnym łóżkiem, łazienkę z wanną i przedpokój z pojemną szafą.
Dzięki oddzieleniu sypialni od reszty pomieszczenia przyszli Lokatorzy zyskają intymność oraz możliwość spania w wygodnym łóżku, bez konieczności codziennego rozkładania sofy. W sytuacji, kiedy odwiedzą Ich Goście mogą oczywiście skorzystać z tej opcji, gdyż sofa zaprojektowana do tego mieszkania ma odpowiednio twarde siedzisko, pojemnik na pościel i po rozłożeniu tworzy wygodne miejsce do spania o powierzchni 140×200 cm.
Sofy i łóżka, które stosuję nigdy nie są gotowymi produktami. Każdorazowo projektuję łóżko i sofę tak, aby idealnie pasowały do przestrzeni, którą dysponujemy. W tym przypadku zdecydowałam się na prostą sofę w kolorze ciepłego beżu, z tkaniny z widocznym splotem, którą wykonał na zamówienie Tapicer. Z uwagi na niski budżet łóżko w sypialni powstało z połączenia podstawy kupionej na Allegro, materaca i gotowych paneli tapicerowanych przyklejonych na ścianę, a dostępnych w marketach takich jak Castorama czy Leroy Merlin.
Stolarz wykonał na wymiar zabudowę kuchni i szafę w przedpokoju. Aneks kuchenny, jak na tak małe mieszkanie, jest bardzo pojemny i wyposażony w pełnowymiarowe sprzęty. Zabudowa kuchni mieści bowiem wysoką lodówkę z zamrażalnikiem, zmywarkę o szer. 60 cm, płytę indukcyjną czteropalnikową, okap, piekarnik, zlew z ociekaczem oraz dość dużo szafek do przechowywania. Fronty zostały wykonane z białej płyty meblowej wybranej z wzornika marki Egger, a blat z drewnianym dekorem, standardowej grubości 3,8 cm użyty został również do zabezpieczenia przestrzeni między szafkami dolnymi i górnymi.
Pozostałe meble wybrane do tego mieszkania to produkty z sieciówek, których listę znajdziecie na dole artykuły.
Podział bez podziału
Wcale nie trzeba stawiać ścian, aby dokładnie wydzielić strefy użytkowe. Na przykładzie tego salonu widać, że odpowiednie rozmieszczenie mebli i oświetlenia samoistnie te strefy wydziela. Pod oknem mamy miejsce do odpoczynku i odbywania wygodnych seansów filmowych, przy stole miejsce na posiłek oraz pracę z komputerem, a kuchnia naturalnie ukryła się we wnęce. Szafa umieszczona zaraz przy wejściu do mieszkania wyznacza przestrzeń przedpokoju, z którego wchodzi się również do łazienki, gdzie można relaksować się kąpielą w dużej wannie.
Każda z tych stref ma odrębne oświetlenie sufitowe. Mieszkanie sprawia wrażenie większego również dzięki zastosowanej kolorystyce ścian. Jako bazy użyliśmy białej farby, najdłuższa ściana została pomalowana na ciemną szarość, a newralgiczna, ściana w sypialni, do której przylega łóżko zabezpieczona jest tapetą. Dla zaakcentowania tego samego motywu tapeta powtórzona został również na najkrótszej ścianie w salonie. Sypialnię zamykają drzwi przesuwne, co stanowi kolejną oszczędność miejsca, a salon dodatkowo powiększają dwa owalne lustra umieszczone jak najbliżej strefy przedpokoju.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nie czujemy, że jesteśmy w tak małym mieszkaniu.
Karolina
Produkty, na które warto zwrócić uwagę w tej realizacji i na pewno jeszcze je wykorzystam
- Stoliki kawowe Jysk, model KALVEHAVE
- Lustra Ikea, model LINDBYN
- Poszewki we wzory Lectus, model MARII oraz GIANO
Pozostałe produkty z tej realizacji:
- Stół okrągły Jysk, RINGSTED
- Krzesła Jysk, model JONSTRUP z beżową tapicerką
- Komody Ikea, model BRIMNES
- Szafki wiszące przy sofie i łóżku Ikea, model EKET
- Szafka pod TV Ikea, obudowa BESTA, fronty HANVIKEN, nogi ULLARP