realizacja

Hotel czy Apartament? Case study inwestycji: Aparthotel Apartio Rooms

Przekształcenie w Aparthotel części gmachu wzniesionego w 1930 roku dla Banku Gospodarstwa Krajowego, a następnie użytkowanego przez lata przez ING Bank Śląski było wyjątkowe i trudne zarazem. Budynek znajduje się na katowickim Szlaku Moderny, wpisany jest do Rejestru Zabytków, a usytuowany w wyśmienitej lokalizacji tuż przy Rynku. W środku wita Gości dobrze zachowanymi marmurowymi ścianami, gipsową sztukaterią, mosiężnymi balustradami, lampami w stylu art deco czy drewnianą windą, która uwieczniona została w filmie Agnieszki Holland pt. Obywatel Jones.
Data publikacji:
2023.01.13
Data realizacji:
2021.01.01
Lokalizacja:
Katowice
Wykonanie:
Harbor Concept
dla:
Zdjęcia
Infinitic Studio

Przywracając dawny blask

Okres działalności bankowej zniszczył górne piętra budynku, dlatego przeprowadzony w latach 2020-2021 remont generalny służył nie tylko dostosowaniu przestrzeni do nowych funkcji, ale również przywróceniu pierwotnego ducha i charakteru budynku. Naszym zadaniem była adaptacja dwóch najwyższych kondygnacji na 42 Apartamenty mające przyjmować Gości w systemie najmu krótkoterminowego..

Postanowiliśmy współgrać z budynkiem, nawiązując stylem apartamentów do modernizmu. Przekształcając wnętrza z bankowych w hotelowe, od siebie dodaliśmy szczyptę nowoczesności, minimalizmu, ale też przytulności, która była tu bardzo potrzebna. Każdy apartament, niezależnie od formatu ma, poza częścią sypialnianą i łazienką, również aneks kuchenny, miejsce do zjedzenia posiłku czy pracy z komputerem, ekspres do kawy, wygodną kanapę. Różnią się one wielkością i układem pomieszczeń, a największy wyposażony w 4 sypialnie, może przyjąć nawet 10 Gości.

W poszukiwaniu różnorodności

Jako że w naszym DNA jest tworzenie unikalnych wnętrz, bez powielania tego samego schematu kilka razy, również w Apartio Rooms chcieliśmy zachować ten pierwiastek różnorodności i zdecydowaliśmy się postawić na jeden styl, ale ukazać go w 7 odsłonach kolorystycznych.

We wnętrzach Aparthotelu spotkamy więc elegancką sztukaterię sufitową i ścienną, tapety, geometrycznie ciekawe umeblowanie, przeszklenia, minimalistyczne dekoracje oraz uzupełniające wszystko grafiki. Nasi Goście mogą wybrać wersję Classic Cream, która jest jak zapach parzonej kawy czy przejażdżka old-timerem, Chic Grey będący niemal monochromatycznym połączeniem czerni z bielą, ale uzupełniony nutą szarości i ocieplony miękkością welurowej tapicerki.

Dla szukających większej dawki koloru przygotowaliśmy zarówno jasne wnętrza w wariancie Blue Velvet – delikatnego błękitu lub Minty Green – zgaszonej mięty z szarością oraz mocniejsze wersje: Royal Green inspirowany brytyjską elegancją, Gentleman Blue łączący nasycony granat z beżem, czy Carmine Red ukazującej żywiołowy, ale nie natarczywy odcień czerwieni delikatnie pobudzający zmysły.

W tym kluczu dostosowania wnętrz dla różnych preferencji Gości, powstały 42 apartamenty, z których każdy zapewnia niezapomniane wrażenia estetyczne. Nie było to najtańsze rozwiązanie, ale wierzymy, że Goście wybierający te przestrzenie szukają czegoś więcej niż łóżka, w którym mogą spędzić noc i na potrzeby tej grupy Gości odpowiada marka Apartio Rooms.

W kolejnych artykułach opisywać będziemy najciekawsze apartamenty wchodzące w skład Aparthotelu tak aby pokazać Wam szeroki wachlarz rozwiązań, które zostały zastosowane w tym budynku oraz różnorodność wnętrz, z jakim musieliśmy się zmierzyć. Oczekujcie więc kolejnych ciekawych realizacji.

Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?
Zobacz nasze koncepcje lub sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?
Zobacz nasze koncepcje lub sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić